ÅRETS PROGRAM

 

Tirsdag den 12. juni

Store Scene
Konferencier:       Frank “Megabody”
18.00 – 19.15      Stig Rossen & Vennerne
19.45 – 21.00      … 
21.30 – 22.45      Rasmus Walter       

Pubfrits
19.15 – 20.30      Mads Toghøj
21.00 – 22.15      John Mogensen Live
22.45 – 00.00      …  

Nilles telt

Konferencier:       Anders Blach
10.15 – 11.30      De Små Synger (lukket arrangement)
13.30 – 15.00      De Grå Synger (lukket arrangement)
16.45 – 18.00      …

Bemærk: Tov’li’ Tirsdag d. 12. juni er gratis, og der er adgang for alle – såvel mennesker med handicap som mennesker uden – indtil antallet af publikum på pladsen når myndighedernes begrænsning. 

Onsdag den 13. juni

Store Scene

Konferencier:        Torben Hedegård
10.00 – 10.30        …
10.30 – 11.00        …
11.00 – 11.30        …
11.30 – 12.00        …

Konferencier:         Frank “Megabody”
13.00 – 14.15        Kandis
15.30 – 16.45        Jacob Dinesen
18.00 – 19.15        Lukas Graham
20.30 – 21.45        Burhan G.
22.45 – 24.00        AQUA

Pubfrits
14.30 – 16.00        DM i Luftguitar
16.45 – 18.00       Tom Donovan
19.15 – 20.30        Grimmeste Mand i Byen
21.30 – 22.45        You Name It
24.00 – 01.15        Roger And Over  

Nilles Telt

Konferencier:       Thomas Øm
10.30 – 11.15       …
11.15 – 12.00       …
12.00 – 12.45      …
12.45 – 13.30       …
13.30 – 14.15       …
14.15 – 15.00       …
15.00 – 15.45       …
16.00 – 17.00       …
17.00 – 18.00       …

Konferencier:        Anders Blach
19.15 – 20.30       Jonah Blacksmith
21.30 – 22.45       Northern Asembly
24.00 – 01.15       Østkyst Hustlers

 

 

Torsdag den 14. juni

Store Scene
Konferencier:       Torben Hedegård
12.10 – 12.50       Music Unites Europe in koncert

Konferencier:        Frank “Megabody”
13.00 – 14.15       Birthe Kjær & Feel Good Band
15.30 – 16.45       Mads Langer
18.00 – 19.15       Magtens Korridorer
20.30 – 21.45       Karl William
22.45 – 24.00       Thomas Helmig

Pubfrits
14.30 – 16.00       DM Luftguitar
17.00 – 18.15       Sand & Harbo
19.15 – 20.30       Johnny Madsen Jam
21.30 – 22.45       Railroad Blues Band

Ret til ændringer forbeholdes

Nilles Telt

10.30 – 12.00      Sølund Musik-Festivals Gudtjeneste

Konferencier:      Thomas Øm og Torben Hedegaard
12.00 – 12.45      …
12.45 – 13.30      …
13.30 – 14.15      …
14.15 – 15.00      …
15.00 – 15.45      …
15.45 – 16.30      …
16.30 – 17.15      …
17.15 – 18.00      …

Konferencier:       Anders Blach
19.15 – 20.30      Østre Gasværk
21.30 – 22.45      Hjalmer