ÅRETS PROGRAM

Tirsdag den 11. juni

Pladsen åbner klokken 14.

Store Scene

Konferencier:       Frank “Megabody”

18.00 – 19.15      Skinz
19.45 – 21.00      Peter Sommer 
21.30 – 22.45      Queen Machine       

Pubfrits
19.15 – 20.30      Tom Donovan
21.00 – 22.15      The Grenadines
22.45 – 00.00      Kasper Dybdal & The Gyspy Kings

 

 

Nilles telt

Konferencier:       Anders Blach
10.15 – 11.30      De Små Synger (lukket arrangement)
13.30 – 15.00      De Grå Synger (lukket arrangement)
16.45 – 18.00      Fede Finn & Funny Boyz

18.10 – 18.25      Dance The Feel Good Way ved
                            Signe Næssing & Co.
19.20 – 19.35      Dance The Feel Good Way ved
                            Signe Næssing & Co.
19.45 – 20.30      Ronni Gaga & Cazz
20.30 
– 21.45      Dj Tjess      

 

Bemærk: Tov’li’ Tirsdag d. 11. juni er gratis, og der er adgang for alle – såvel mennesker med handicap som mennesker uden – indtil antallet af publikum på pladsen når myndighedernes begrænsning. 

Onsdag den 12. juni

Store Scene

Konferencier:        Torben Hedegård
10.30 – 11.00        Lene Leed
11.00 – 11.30        The Jess
11.30 – 12.00        Candy Floss
12.00 – 12.30        Husorkesteret 

Konferencier:         Frank “Megabody”
13.00 – 14.15        Kandis
15.30 – 16.45        Jacob Dinesen
18.00 – 19.15        Shaka Loveless & Wafande
20.30 – 21.45        GNAGS
22.45 – 24.00        The Minds of 99

Pubfrits
14.30 – 16.00        DM i Luftguitar
16.45 – 18.00        Den Danske Mafia
19.15 – 20.30        John Mogensen Live
21.30 – 22.45        Blå Nætter
24.00 – 01.15        Allmost AC/DC 

 

 Nilles Telt

Konferencier:       Thomas Øm
10.30 – 11.15       Djursland Folkehøjskole
11.15 – 12.00       De Spillende Muldvarper 
12.00 – 12.45       John D. Band
12.45 – 13.30       Stjernedrys
13.30 – 14.15       Sækken med Hiphoppere
14.15 – 15.00       Møllegårdens Rock
15.00 – 15.45       Unoderne
15.45 – 16.30       Trepasband   
16.30 – 17.15       BJ Musik
17.15 
– 18.00       Rap Martin Rap

Konferencier:        Anders Blach
19.15 – 20.30       Brødrene Olsen
21.30 – 22.45       Sømændene
24.00 – 01.15       Cocker Live

Fritslaug
14.00 – 15.15       Butterflies
15.45  17.45       Butterflies
19.15 – 20.30       Maud & Mænd

 

Torsdag den 13. juni

Store Scene
Konferencier:       Torben Hedegård
12.15 – 12.45       Music Unites Europe
                             – A tribute to Woodstock

Konferencier:        Frank “Megabody”
13.00 – 14.15       Birthe Kjær & Feel Good Band
15.30 – 16.45       Lars Lilholt Band
18.00 – 19.15       Karl William
20.30 – 21.45       TV2
22.45 – 24.00       Rasmus Seebach

Pubfrits
14.30 – 16.00       DM Luftguitar
16.30 – 17.45       Lars Love Louise
18.45 – 20.00       Souvenirs
21.00 – 22.15       BLT

 

 

 

 

 

Nilles Telt

10.30 – 12.00      Sølund Musik-Festivals Gudtjeneste
                           – med Gospel Gossip 

Konferencier:      Thomas Øm og Torben Hedegaard
12.30 – 13.15      Limfjordsskolen
13.15 – 14.00      Kløverbanden
14.00 – 14.45      B-Cool
14.45 – 15.30      Mølleband
15.30 – 16.15      Crazy Mike (SE)
16.15 – 17.00      Mumes (DK)
17.00 – 18.00      Hitpatruljen

Konferencier:       Anders Blach
19.15 – 20.30      Hjalmer
21.30 – 22.45      Poul Halberg & Friends

Fritslaug
14.00 – 15.15       Peter Vildmand
15.45 
– 17.00       Palle Musik Trio
19.15 
– 20.30       Gas-bi-dua

Ret til ændringer forbeholdes